Testy do kontroli sterylizacji parowej

Ważnym elementem związanym z parową sterylizacją narzędzi jest kontrola procesu. Odbywa się ona wielotorowo. Począwszy od wieloparametrowych czujników, które znajdują się w każdym profesjonalnym autoklawie, po szereg testów kontrolnych wykonywanych okresowo, codziennie oraz przy każdym procesie sterylizacji, przez użytkownika.

 

W naszej ofercie znajduje się całe spektrum testów zarówno biologicznych jak również chemicznych.

Biologiczne testy paskowe

 

Sporal A - wskaźnik ma postać paska bibuły nasyconego zawiesiną spor szczepu Bacillus stearothermophilus ATCC 7953 w opakowaniu papierowo-foliowym zabezpieczającym przed kontaminacją.

 

Na brzegu torebki umieszczony jest niebieski pasek będący wskaźnikiem zmieniającym barwę na brązową po przebyciu sterylizacji.

 

Sporale A – po sterylizacji muszą być poddane inkubacji w czasie 24 godzin, a do momentu przekazania przechowywane w lodówce (test kontrolny – nie).

 

Częstotliwość minimum jeden raz na miesiąc – im częściej tym lepiej:

  • dotyczy każdego sterylizatora,
  • dotyczy cykli o różnych parametrach,
  • dotyczy kontroli po każdej naprawie lub dłuższej przerwie.

 

Sprawdź ofertę w naszym sklepie . . .

Chemiczne testy emulacyjne

 

TST Emulacyjny test sterylizacji parowej - TST oznacza: Time (czas), Steam (para) i Temperature (temperatura) - trzy czynniki, które muszą być kontrolowane, aby mieć pewność, czy proces sterylizacji był skuteczny.

 

Brown TST jest najbardziej wyrafinowanym testem chemicznym ze wszystkich dotychczas produkowanych, który zmienia barwę wyraźnie i natychmiastowo, ale tylko wówczas, gdy została osiągnięta wzajemna zależność temperatury i czasu w parze nasyconej.

 

Gdyby którykolwiek z tych trzech czynników nie został osiągnięty - test TST nie wykaże właściwej zmiany barwy. Umieszczenie wskaźnika TST w pakiecie na tacy lub w torebce potwierdzi, że para wodna o odpowiedniej jakości spenetrowała pakiet docierając do miejsc, których znajduje się wskaźnik.

 

Częstotliwość – każdy proces sterylizacji.

 

Sprawdź ofertę w naszym sklepie . . .

Wyślij zapytanie:

Wymagany

Wymagany

Wymagany

Wymagany

Wymagany

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Otrzymano formularz

Wymagany

Wymagany

Wymagany

© 2017 Medbit.PL Sp. z o.o. / All rights reserved