Powrót

Opakowania papierowo-foliowe

 

Sprzęt przeznaczony do sterylizacji po dezynfekcji, umyciu, wysuszeniu, sprawdzeniu funkcjonowania, należy we właściwy sposób opakować. Opakowanie powinno zabezpieczać sterylizowane wyroby przed zakażeniem drobnoustrojami po procesie sterylizacji, w czasie wyładowania z komory sterylizatora, przechowywania i transportu do miejsca użycia.

 

Wybór rodzaju opakowania sprzętu zależy od stosowanej metody sterylizacji. Aktualnie w państwach europejskich istnieje, w dużym stopniu znormalizowany, system specjalistycznych opakowań sterylizacyjnych, który pozwala na zapakowanie sprzętu poddawanego sterylizacji, umożliwia jego sterylizację w opakowaniu, przechowywanie, transport i aseptyczny sposób wyjmowania z opakowania.

 

Normą europejską odnoszącą się do opakowań sterylizacyjnych, obecnie również polską jest norma PN EN 868 . Opakowanie sterylizacyjne, odpowiednio zaprojektowane, dobrze wykonane i właściwie użyte, umożliwia prawidłową sterylizację i stanowi ochronę produktu sterylnego przed wtórnym skażeniem po zakończeniu procesu sterylizacji, a przed użyciem w opiece nad chorym.

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroką gamę opakowań do sterylizacji znanych i cenionych na świecie producentów. Gwarantujemy tym samym najwyższą jakość torebek i rękawów papierowo foliowych.

Torebki papierowo-foliowe, samoklejące

 

Samoklejące torebki-papierowo foliowe, to bardzo popularny sposób na pakowanie narzędzi medycznych przed procesem sterylizacji w autoklawie. Wielość rozmiarów pozwala na dopasowanie torebek do praktycznie każdego rodzaju narzędzia, czy też zestawu narzędzi.

 

Torebki są wykonane w formie „koperty”, do której wkładamy narzędzia. Torebkę zamykamy hermetycznie za pomocą patki z klejem. Nie jest do tego potrzebne żadne narzędzie. To bardzo wygodny sposób na przygotowanie narzędzi do sterylizacji.

 

Ze względu na koszt torebki polecane są w sytuacji kiedy przygotowujemy kilkanaście pakietów dziennie.

 

Sprawdź naszą ofertę w sklepie . . .

Rękawy papierowo-foliowe

 

Rękawy papierowo-foliowe wykonane są z tego samego materiału, co torebki. Mają formę długiej, najczęściej 200 mb taśmy nawiniętej na rolkę. Rękawy mają oczywiście różną szerokość oraz mogą posiadać zakładkę ułatwiającą pakowanie większych gabarytowo wsadów.

 

Zaletą rękawów jest możliwość dokładniejszego dopasowania ich do sterylizowanego wsadu, co wymiernie przekłada się na bardziej optymalne wykorzystanie materiału.

 

Rękawy papierowo-foliowe są około 8 razy tańsze w użyciu w stosunku do torebek papierowo-foliowych. Wymagają jednak zakupu zgrzewarki. Urządzenia za pomocą, którego będzie możliwe hermetyczne zamknięcie rękawa z obu stron.

 

Oczywiście zakup zgrzewarki, to dodatkowy koszt, ale zwraca się on bardzo szybko jeżeli przygotowujemy kilkadziesiąt pakietów dziennie, co jest zjawiskiem dość częstym.

 

Sprawdź naszą ofertę w sklepie . . .

Wyślij zapytanie:

Wymagany

Wymagany

Wymagany

Wymagany

Wymagany

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Otrzymano formularz

Wymagany

Wymagany

Wymagany

© 2017 Medbit.PL Sp. z o.o. / All rights reserved