Powrót

Destylarka Aquastat

Producent: SciCan

 

Kraj: Kanada

 

Gwarancja: 12 m-cy 

 

Certyfikat: CE         

 

Wydajność: ok. 0,9L/h

 

Moc pobierania: 565 W

 

Zasilanie: 230 V

 

Waga: 4,5 kg

 

Do sklepu

 

W codziennej pracy gabinetów lekarskich, przychodni i klinik wielu specjalności zachodzi potrzeba wykorzystania wody destylowanej. Zarówno do mycia i zasilania wielorakiego instrumentarium jak również jest do sterylizacji parowej.

 

Większość nowoczesnych autoklawów do poprawnego działania wymaga bardzo czystej wody destylowanej. Dobrej jakości woda jest niezbędna nie tylko do zachowania prawidłowości cyklu sterylizacji ale przede wszystkim zabezpiecza elementy autoklawu przed uszkodzeniem.

Złej jakości woda powoduje szybsze zużywanie się zaworów, wytwornic pary jak również komór oraz elementów instalacji hydraulicznej autoklawu. Nasz dział serwisu w codziennej pracy często spotyka się z efektami złej wody. Naprawa autoklawu często jest niestety bardzo droga.

 

Świetnym rozwiązaniem w zdecydowanej większości przypadków jest podręczna destylarka, która jest w stanie szybko dostarczyć bardzo dobrej jakości wodę.

W naszej ofercie znajduje się bardzo nowoczesna, mała destylarka do wody o nazwie AQUASTAT. Jak wszystkie produkty firmy SciCan również AQUASTAT jest wykonany z wyjątkową dbałością o szczegóły. Konstrukcja pozbawiona jest kompromisowych rozwiązań dzięki czemu otrzymujemy produkt o wyjątkowej trwałości i niezawodności.

Woda otrzymywana z destylarki AQUASTAT wykazuje przewodność na poziomie <5 us/cm2, czyli jest bardzo czysta. Dla przykładu autoklawy STATIM i BRAVO wymagają wody o przewodności poniżej 10 us/cm2.

 

Destylarka AQUASTAT oczyszcza wodę poprzez jej podgrzanie i odparowanie. Pary skraplane są w powietrznym schładzaczu. Dzięki temu destylarka nie potrzebuje zewnętrznej wody do chłodzenia systemu. Może stać w dowolnym miejscu. Wymaga podłączenia tylko i wyłącznie do prądu.

 

AQUASTAT składa się z trzech podstawowych części:

Obudowy

Podgrzewacza wody

Pojemnika na skropliny

Podgrzewacz można łatwo wyciągną z obudowy i napełnić wodą z kranu. Jego mobilność ułatwia również okresowe odkamienianie i czyszczenie. Jest, to bardzo wygodne rozwiązanie dla użytkownika.

 

Również pojemnik na skropliny jest jedyny w swoim rodzaju. Posiada ponieważ zmyślny zawód zamontowany przy dnie. Zawór pozwala na łatwe dozowanie wody destylowanej wprost ze zbiornika np. do autoklawu STATIM.

Na rynku jest wiele małych destylarek. Najczęściej są, to urządzenia masowo produkowane w Korei, czy też w Chinach. Ich jakość jest wprost proporcjonalna do ceny, a codzienna obsługa daleka od choćby podstawowych zasad ergonomii i bezpieczeństwa obsługi.

Destylarka AQUASTAT nie jest najtańszym produktem na rynku ale oferuje w zamian użytkownikowi niecodzienne rozwiązania podnoszące niewspółmiernie jakość codziennej obsługi oraz czystość otrzymywanej wody.

 

Szczegółowe dane techniczne

 

Producent: SciCan

Kraj: Kanada

Certyfikat: CE

Zgłoszenie do UDT: nie wymaga

Gwarancja bazowa: 12 m-cy

Wydajność: ok. 0,9L/h

Chłodzenie: powietrze

Podłączenie wod/kan: nie

Czystość wody: < 5 µS/cm2

Gabaryty: 40 cm x 25 cm x 38 cm

Waga: 4,5 kg

Zasilanie: 230 V

Pobór mocy: 565 W

Wyślij zapytanie:

Wymagany

Wymagany

Wymagany

Wymagany

Wymagany

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Otrzymano formularz

Wymagany

Wymagany

Wymagany

© 2017 Medbit.PL Sp. z o.o. / All rights reserved